0

Sepetinizde ürün yok

Çatal Bıçak Seti – Bulaşık Makinesinde Yıkayabilir miyim?

  • Yorum yok
  • 609

Milyonların aklında tek bir soru; ‘Çatal bıçak setimi bulaşık makinesinde yıkayabilir miyim?’

Kısa ve net bir cevap verelim; Evet yıkayabilirsiniz.

Bir sofra hazırlıyorsunuz; çorbalık olmasa da olur, ekmeği minik bir pasta tabağına da koyabilirsiniz ya da tatlı bir sepette masanın bir kenarında da durabilir, salatayı isterseniz sofranın ortasına koyabilirsiniz herkes tabağına alır ya da servis tabaklarının yanına minik kişisel birer kaseyle de servis edebilirsiniz. Eğer Uzak Doğu mutfağının eşsiz lezzetlerinden servis etmeyecekseniz çatal bıçak kullanımının alternatifi yoktur.

Gelelim nasıl kullanacağız, nasıl yıkayacağız kısmına; eğer ciddi&resmi bir sofra hazırlıyorsanız yağ bıçağından, antre çatalına, boy boy bardaklardan, peçetelere her bir kaleme ayrı özen göstermeniz ve kaidesine göre sofraya yerleştirmeniz gerekir. Eğer sevdikleriniz, aileniz için sıcacık bir sofra hazırlıyorsanız kurallar, kaideler göz ardı edilebilir.

Sofrayı hazırladık peki ama toplaması, yıkaması var değil mi? Çatal bıçak seti alırken aklımıza takılan sorulardan belki de en can alıcısı, bu ürünleri bulaşık makinesinde yıkayabilecek miyim? Bu konuyla ilgili herkesin iyi kötü bir tecrübesi olmuştur. Evet titanyum kaplama çatal bıçaklarımızı bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var; eğer bulaşık makinenizin çatal bıçakları dizdiğiniz yeri sepetse çatalları ayrı, kaşıkları ayrı, bıçakları ayrı gözlere koymanızda fayda var. Hatta boy boy bile istiflenebilir. Bıçaklarda kullanılan çelik, çatal ve kaşıklarda kullanılan çeliğe göre çok daha serttir ve diğer ürünleri çizebilir, hatta porselen tabaklarınızda, seramik tabaklarınızda ortaya çıkan minik siyah çizgilerin müsebbibi de o harika bıçaklardır. Sepetse ayrı gözlere koymanız diğer ürünleri korumak için yeterli olacaktır, eğer makineniz çekmeceliyse bu sorunla zaten karşılaşmayacaksınız.

Ürünleri doğru dizmek ve hassas programlarda yıkamak, ürünleri ‘ilk günkü görünümleriyle’ daha uzun yıllar kullanmanızda çok etkilidir. Ayrıca makinenizin tuz&kireç vb değerlerinin, oranlarının kontrol edildiğinden emin olmanızı öneririz. Konuyla ilgili ufak bir not; sirke çeliği parlatmaz, limon asla parlatmaz! Aksine yüksek asidik olduklarından ürünlerde minik delikler gibi gözüken tahribatlara yol açabilir, dokusunu bozabilir ve paslanmaya sebebiyet verebilirler.

Gelelim bizim çatal bıçak setlerimize ve Salı Sallanmaz’a 🙂

Sekiz haftadır her salı günü bir sürpriz vardı sitede, düş kapanlarına indirim yaptık, kargo bedava dedik, tüm ürünlerde %10 indirim yaptık .. Bir Salı günü de çatal bıçak setlerimizde %20 indirim yaptık o gün çok ilgi gördü ama çok da sitem edilmişti. Keşke daha önce haberimiz olsaydı, bir kaç gün daha sürebilir mi gibi.. Biz de yılbaşı sofralarınız aslında her gününüzü yılbaşı özelinde yaşayabilmeniz için 01.12 – 08.12 tarihleri arasında tüm çatal bıçak takımlarımıza %20 indirim tanımladık.. Bu son salı sallanmaz ve çatal bıçakların bu seneki son indirimi. Yazıyı buraya kadar okuyanlara ennn içten teşekkürlerimizi sunuyoruz ve hepimize dileklerimizin çook üstünde güzel bir sene diliyoruz 🙂

Afiyet Olsun,

Bunları da beğenebilirsiniz

X